• Przyjazna
        • Bez dzwonków

• X Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Spedycji

• 24.04.2023
      • 21.04.2023 uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem Łukaszem Kuśnierzem wzięli udział w X Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy o Spedycji. W grupie 36 uczniów znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Weronika Perzanowska, Igor Drążkiewicz oraz Szymon Łachowski. Wszyscy uczniowie są z klasy 4 SPL (Technik logistyk).

Ich zadaniem było zmierzyć się z 45 pytaniami testowymi o tematyce spedycyjnej. Spośród wszystkich uczniów pochodzących łącznie z 12 delegacji z pomorskich szkół, Igor Drążkiewicz reprezentujący ZST w Sopocie zajął wspaniałe II miejsce otrzymując przy tym wartościowe nagrody ufundowane przez sponsorów Turnieju.

Gratulujemy wybitnego wyniku oraz powodzenia w dalszej edukacji.

• Wycieczka do Olsztyna

• 24.04.2023
      • Dnia 19.04.2023 uczniowie klasy 2LP (technik logistyk) oraz 2P (technik eksploatacji portów i terminali) wraz z opiekunami p. Emilią Nowakowską, p. Krzysztofem Szuclcem oraz p. Łukaszem Kuśnierzem, wzięli udział w wycieczce do Olsztyna.

Na początku dnia pogoda nie była najlepsza lecz pozwoliła na przemierzenie pieszo z Dworca PKP Olsztyn Zachodni do pobliskiego Zamku Kapituły Warmińskiej w Olsztynie, gdzie można było usłyszeć sporo ciekawostek na temat historii zamku, miasta, jak i na temat samego Mikołaja Kopernika.

Po zwiedzeniu zamku grupa udała się do Olsztyńskiego Planetarium, gdzie na żywo można było uczestniczyć w specjalnej lekcji astronomii dotyczącej Układu Słonecznego. Trwająca 45 minut prelekcja ukazywała planety z innej perspektywy przy wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii.

Podczas późniejszego etapu wycieczki, słoneczna pogoda sprzyjała swobodnemu wzięciu udziału uczniów w przygotowaną historyczną grę miejską na Starym Mieście w Olsztynie śladami wybitnego astronoma Mikołaja Kopernika. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązanie 11 zagadek, które były opatrzone odpowiednimi wskazówkami.

Na Strym Mieście zjedlism,y także dobry posiłek i spędziliśmy przyjemnie czas spacerując po rynku. Udało nam sie zrobić wiele wspaniałych zdjęć.

• Lotnisko w Gdańsku od kulis

• 21.04.2023
      • Fantastyczne edukacyjne warsztaty klas logistycznych oraz obsługi portów i terminali na lotnisku w Rębiechowie.

W dniach 17 i 18 kwietnia klasy 1tl, 2tl, 2p i 4spl miały okazję zobaczyć jak wygląda lotnisko od kulis.

Sami zobaczcie!!

• Dzień otwarty ZST

• Za nami Dzień Otwarty #ZST

Dużo emocji, miłych słów i jeszcze milszych Gości

Dziękujemy wszystkim, którzy nas dziś odwiedzili

• Sopockie Targi Szkolne

• 21.04.2023
      • W dniu 20 kwietnia 2023 roku uczniowie z klasy 3ti pod opieką  pani A.Prawdzik oraz pani Katarzyny Sielickiej-Fidut wzięli udział w Sopockich Targach Szkolnych dla uczniów szkół podstawowych w Zespole Szkół nr 1 w Sopocie. Targi rozpoczęły się od przemówienia wiceprezydent miasta Sopotu pani Magdaleny Czarzyńskiej-Jachim. Nasi uczniowie godnie reprezentowali  ZST. Jessica Adamska i Danila Minkou przedstawili ofertę promocyjną szkoły. Na przygotowanym stoisku uczniowie zachęcali ósmoklasistów do podjęcia nauki w ZST .

• Promocja szkoły

• 12.04.2023
      • W dniu 31 marca 2023 roku odbyła się Giełda Szkół Ponadpodstawowych w Chwaszczynie. Uczennica z Naszej Szkoły z klasy 3H  pod opieką pani A. Prawdzik przedstawiała ofertę szkoły oraz zachęcała uczniów do podjęcia nauki w ZST .

• Sofitel Grand Sopot

• 28.03.2023
      • W miniony czwartek 23 marca uczniowie klasy 1h mogli przyjrzeć się pięknym wnętrzom sopockiego hotelu Sofitel Grand. O historii tego pieknego hotelu opowiadał concierge Jędrzej i p. Agnieszka.

• Powitanie wiosny

• 24.03.2023
      • W dniu 22 marca, korzystając z pięknej pogody klasa 1 TI powitała wiosnę w Sopocie, z powodu drugiej okazji, rocznicy wyzwolenia Sopotu po II wojnie światowej, odbyliśmy historyczny spacer uliczkami naszego miasta, skorzystaliśmy z ogromnej wiedzy i talentu do opowiadania pana Krzystofa Szulca.

Następnie odwiedziliśmy Muzeum Sopotu i PGS w Sopocie.

No i w końcu potwierdziliśmy że pomnik Haffnera to nie pomnik Chopina ;)

• Spacer po Sopocie

• 24.03.2023
      • 22 maraca klasa 1tl pod opieką p. Tur-Krużyckiej i p. Mamprejew udała się na wiosenny spacer po pięknym, budzącym się do życia Sopocie. Odwiedziliśmy najdłuższe w Europie drewniane molo, muzeum Sopotu oraz Państwową Galerię Sztuki. Pogoda była przepiękna!!!

• Ewakuacja

• 15.03.2023
      • 15 marca odbyła się w naszej szkole #ZST próbna ewakuacja.

Wszyscy bezpiecznie, szybko i sprawnie opuścili "zagrożony" budynek szkoły.

• EduOffshore Wind

• 15.03.2023
      • 14 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w targach Edu Offszhore Wind

EDU OFFSHORE WIND 2023 jest pierwszym w skali kraju wydarzeniem, które ma na celu pokazanie przyszłego rynku pracy w Morskiej Energetyce Wiatrowej w Polsce.

W czasie targów spotkają się uczniowie szkół średnich i studenci z liderami sektora offshore z Polski i zagranicy.

Program edukacyjny, prowadzony od listopada 2022 przygotowuje młodzież do uczestnictwa w wydarzeniu finałowym.

• Integracja klasy 2h

• 17.01.2023
      • 12 stycznia odbyło się zwiedzanie sopockich hoteli zakończone szaleństwem na lodzie klasy 2h w towarzystwie wychowawcy p. Tomka Krużyckiego. Nie ma to jak czynny wypoczynek na świeżym powietrzu.

• Profilaktyka Próchnicy - UGRYŹ Z NAMI TEN TEMAT

• 17.01.2023
      • Droga do pięknego uśmiechu czyli kim jest Czarownica Próchnica. Warsztaty dla uczniów klas drugich, trzecich i czwartych z profilaktyki zapobiegania próchnicy odbyły się w ZST 5 stycznia 2023. W ramach kampanii uczniowie otrzymali prezenty: elektryczną szczotkę do zębów, nić dentystyczną, płyn do płukania jamy ustnej oraz pastę do zębów. Teraz wszyscy będą sie szeroko uśmiechać!!

• Zespół Szkół Technicznych w Sopocie
      • sekretariat@zstsopot.pl