• Młodzieżowy Budżet Obywatelski

     • Klasa 3H złożyła propozycję Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego.

      W ramach budżetu szkoła może pozyskać 20 000 zł na zagospodarowanie części wspólnej na korytarzach i na dziedzińcu szkoły. Zaplanowane są m.in. ławki na korytarzach i zielony kącik z ławkami, stołami i drzewkami na dziedzińcu szkoły. Liczymy, że wiosną nasza szkoła zyska nowy wygląd.Bardzo dziękujemy klasie 3H i wychowawczyni p. Zaborowskiej za aktywny udział w życiu szkoły i tak fajny pomysł. 

      Rozstrzygnięcie w grudniu.Trzymamy kciuki, na pewno się uda!

     • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

     • 20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku ten dzień wypada w niedzielę, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby świętować Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w poniedziałek - 21 listopada

      W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

      W tym roku obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka mają szczególny przekaz. Okazujemy wsparcie wszystkim dzieciom na świecie, których prawa nie są respektowane! Przeciwdziałamy dyskryminacji i głośno mówimy o tolerancji! Integrujemy się z naszymi kolegami z Ukrainy, którzy dołączyli do szkół i przedszkoli i razem z nami tworzą społeczność. Uczymy się o tym co nas różni, a co łączy. Różnorodność jest wspaniała!

      Dodatkowo tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka zbiegają się terminem z wielkim świętem sportu – Mistrzostwami Świata w piłce nożnej. Zachęcamy do wykorzystania aktywności sportowych w planowaniu obchodów rocznicy uchwalenia Konwencji. Sport wspaniale łączy ludzi, a w walce o dobro dzieci na świecie jest tylko jedna drużyna – „drużyna praw dziecka”!

      Przygotowaliśmy dla Was propozycję, jak włączyć szkołę lub przedszkole w świętowanie tego dnia wspólnie z UNICEF. W tym roku 20 listopada wypada w niedzielę, dlatego zachęcamy Was do świętowania dzień później - w dniu 21 listopada.

      Jak włączyć się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF?

      Pamiętajcie o kolorze niebieskim! Co roku UNICEF zaprasza do wykorzystania koloru niebieskiego we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Tego dnia uczniowie, nauczyciele i wszyscy pracownicy placówki przyjdą do szkoły ubrani na niebiesko. Przyłączą się tym samym do setek tysięcy mieszkańców innych krajów, którzy także zaangażują się w globalne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF.

      Zapraszamy serdecznie do wspólnego obchodzenia rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Dołączcie do UNICEF i świętujmy ten dzień razem!

     • Ugryź z nami ten temat

     • Uczniowie klas drugich i trzecich wezmą wkrótece udział w programie: Profilaktyka Próchnicy - UGRYŹ Z NAMI TEN TEMAT" w ramach którego otrzymają takie prezenty :) Jedynym warunkiem otrzymania zestawu będzie wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Program ten jest współfinansowany ze środków europejskich w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz dotacji celowej. Zapraszamy do udziału!!

     • Finał kampanii TABASCO

     • 10 listopada uczniowie klas pierwszych i drugich wzięli udział w finale kampanii w ramach międzynarodowego projektu „TABASCO - stop cyberprzemocy wśród młodzieży” realizowanego przez CKU Sopot.. W czasie finału mieliśmy okazję wziąc udział w warsztatach grafitti, poznac tajniki DJ-owania, potańczyć oraz wziąć udział w koncercie Obywalteal MC.

      Finał odbył się w Gdańskiej Echo Sferze. Gościliśmy na nim przeszło 200 uczniów i 15 nauczycieli z trzech sopockich szkół  (ZST, I LO i III LO)

      Gdy nauczyciele brali udział w warsztatach dla dorosłych z budowania zdrowej pewności siebie i poczucia własnej wartości młodzieży, uczniowie uczestniczyli w warsztatach z: RAP-u, tworzenia Graffiti, DJ’ngu oraz BRAKDANCE, jako alternatywnych formach spędzania czasu w sieci.

      Warsztaty prowadzili:

      • Monika Staniecka – trenerka z FamilyLab Polska - organizacji założonej w 2004 r. przez duńskiego pedagoga i terapeutę rodzinnego Jespera Juula
      • Damian Chmielix (DJ CHMIELIX) -  wielokrotny mistrz kraju, Europy i świata w DMC, KWC i IDA
      • MAREK LOONEY RYBOWSKI - współzałożyciel pierwszej trójmiejskiej grupy zrzeszających artystów graffiti
      • Michał Kaczorowski (Kaczorex) – zwycięzca telewizyjnego programu GO TO DANCE – TYLKO TANIEC
      • oraz raper Przemek Szymański (Obywatel MC) obecnie w trasie koncertowej „Witaj w domu”!

      Wydarzenie zakończyło się koncertem Obywatela MC „Witaj w domu”, połączonym ze spektaklem, w którym młodzież zaprezentowała wyniki swojej pracy na warsztatach z RAPu.

      Wielkie gratulacje i brawa dla młodzieży z sopockich szkół za liczne przybycie, zaangażowanie i przełamywanie barier! Serdeczne podziękowania za współpracę organizacjom, które organizowały finał.

      Wydarzenie nie odbyłoby się gdyby nie:

      • Stowarzyszenie WAGA
      • Fundacja Dbam o mój zasięg
      • FamilyLab Polska
      • Obywatel MC

      Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia, które wykonał dla nas Szymon Koszczuk (Instagram: komar_gda)!

      Kontakt do Zespołu ds. Projektów Międzynarodowych w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sopocie:

      Projekt TABASCO – stop cyberprzemocy wśród młodzieży (ang. A Targeted Anti-Bully Approach in Schools by Campaigning and Organising to dwuletni międzynarodowy projekt realizowany w latach 2021-2023 przez Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sopocie oraz organizacje z Bułgarii, Portugalii, Polski, Rumunii, Włoch i Niderlandów.

      Więcej o projekcie: <https://www.ckusopot.pl/tabasco-stop-cyberprzemocy-wsrod-mlodziezy/> lub na stronie internetowej projektu TABACO https://www.montesca.eu/tabasco/

     • Sukces naszych uczniów!

     • Z przyjemnością informujemy, że reprezentacja naszej szkoły uczniowie klasy 3ti Jessica Adamska, Kamil Baraniak, Łukasz Leżyński oraz Danila Minkou przeszli do finału drugiej edycji Pomorskiego Turnieju Gier Decyzyjnych - GFKM Masters. Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!!

     • Talenciaki

     • Jeśli macie niewykorzystane kupony to zachęcamy do przekazania ich dla naszej szkoły. Możecie samodzielnie przypisac talenciaki szkole, lub możecie przynieśc je do sekretariatu, a my zrobimy to za Was. Zostało juz mało9 czasu. Akcja kończy się 13 listopada!! Zachęcamy do zabawy!!

     • TABSCO

     • 27 października klasa 1tl wzięła udział w zajęciach na temat cyberprzemocy w ramach projektu TABSCO stop cyberprzemocy wśród młodzieży (A Targeted Anti-Bully Approach in Schools by Campaigning and Organising).

     • Konferencja BeZee

     • W dniu 21.10.2022 r. klasa 4gi pod opieką pani A. Prawdzik oraz pani A. Mamprejew uczestniczyła w ogólnopolskiej konferencji BeZee zorganizowanej w Echosferze w Galerii Metropolia w Gdańsku.

      Celem spotkań i wykładów  było przygotowanie młodzieży do wyzwań jakie stawia im  przyszłość, oraz   wsparcie tych młodych ludzi do przygotowania w zawodzie.

      Wysłuchaliśmy następujących wykładów :

      Świat Lema to już nie przyszłość. Trendy technologiczne 2022”-  Maciej Kawecki

       „Wdrażanie innowacji do szkół – rozwiązania branży EdTech”-  Rafał Lew Starowicz

      Jak kształcić ludzi którzy staną na Marsie – analiza wyzwań edukacyjnych w dynamicznie zmieniającym się świecie” - Mateusz Dyrda

      Oprócz prelekcji młodzież uczestniczyła w  targach EduShow.

     • Program Dodać Sił

     • Програма «Додати сил»

      Для українських батьків  які потрапили до Польщі втікаючи від війни

      реалізується у співпраці Інституту Матері і Дитини МОЗ з Міністерством Здоров’я у партнерстві з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ)

      Мета програми – покращення самопочуття батьків, зміцнення їх психологічної стійкості, а також розвиття батьківської здатності підтримувати своїх дітей у негараздах і труднощах.

           

      • Знаходження своєї сили в контексті переживання наслідків війни та вимушеної міграції.
      • розуміння механізмів, які дозволяють ефективно справлятися з серйозними труднощами.
      • зміцнення психічної сили матері/батька, щоб вони могли якнайкраще підтримувати психіку дитини.
      • як говорити, щоб діти слухали, і як слухати, щоб вони говорили
      • визначення цілей як частини позитивного мислення та правил, які формують порядок і впевненість у собі в сучасному світі, де багато невизначеності.
      • уміння слухати й реагувати на почуте, щоб підтримати людину, яка з нами говорить.
      • розпізнавання почуттів і спроможність упоратися з ними.
      • заохочення дитини до співпраці.
      • як давати раду конфліктам між братами й сестрами.
      • підвищення самооцінки дитини через конструктивний відгук та розуміння нав’язаних  ролей на її психічний стан та  стосунки з іншими.

       

      Заняття складаються з практичних завдань, що дає можливість навчатись через досвід, використовувати «мудрість групи», налагоджувати контакт та отримувати підтримку від групи.

      Група до 12 осіб. Участь батьків у програмі безкоштовна.

       

      Заняття буде відбуватись 1 раз на тиждень:

      Група 1 -  по четвергам, 10.00-12.00, Centrum Wsparcia Ukrainy, Aleja Niepodległości 749 , група   стартує 20 жовтня,

      Група 2 - по суботам, 10.00-14.00,   CKU, ul. Tadeusza Kościuszki 22-24, група стартує 22 жовтня

       

      Заняття проводить украіномовний клінічний психолог ППП у Сопоті - Діана Кравченко

      Записатися до програми: d.kravchenko@poradniasopot.pl , або телефонуйте tel. 536 072 189

     • II SZKOLNY TURNIEJ WIEDZY O TRANSPORCIE

     • W dniu 12.10.2022 na terenie naszej szkoły został przeprowadzony II SZKOLNY TURNIEJ WIEDZY O TRANSPORCIE. Konkurs zorganizowali nauczyciele przedmiotów zawodowych. Pani Anna Tur- Krużycka, Pan Łukasz Kuśnierz oraz Pani Anna Kwiatkowska

      1 MIEJSCE- KACPER SOBCZAK  KLASA 4 GP

      2 MIEJSCE - OLIWIA STROJNOWSKA KLASA 4 GP

      3 MIEJSCE- SZYMON ŁACHOWSKI KLASA 4SPL

      Pozostałym uczestnikom gratulujemy i zapraszamy za rok. :)

     • Sopocka Sieć Doradztwa Zawodowego

     • 12 października odbyło się pierwsze spotkanie Sopockiej Sieci Doradztwa Zawodowego, w której wzięły udział nasze szkolne ambasadorki doradztwa zawodowego. Do Estrelli del Mar Brito - Cysarz i Agnieszki Kieplin z klasy III H dołączyła Jessica Adamska z klasy III TI. Już wkrótce będziemy mogli poznać pierwsze propozycje ambasadorek dla społeczności naszej szkoły! Czekamy z niecierpliwością!

     • Akcja: Integracja

     • Kolejny dzień świetnej zabawy i integracji tym razem uczniowie klasy I TL uczestniczyli w wojskowej przygodzie w Adventure Park w Kolibkach. Dzisiejszego dnia od rana pogoda nie rozpieszczała było pochmurno, deszczowo i chłodno. Okazuje się jednak, że pozytywne nastawienie i uśmiech potrafią rozproszyć chmury. Było super!!!

     • Erasmus+

     • Nasi nauczyciele w Szwecji w ramach projektu nr 2021-1-PL01-KA122-SCH-000014945. Doskonalenie zawodowe nauczycieli ZSH w UE kluczem do podniesienia kompetencji i jakości pracy szkoły, gwarancją rozwoju i poszerzenia horyzontów uczniów w ramach programu ERASMUS+.

     • Salon Maturzystów

     • 16 września 2022 roku uczniowie klasy informatycznej 4gi pod opieką Pani A. Prawdzik uczestniczyli w wykładach  zorganizowanym na Wydziale  Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego w ramach  Salonu Maturzystów.

      Młodzież zapoznała się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi matury 2023 podczas wystąpienia Ireny Łaguny, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku.

      Kolejne prezentacje dotyczyły przedmiotów obowiązkowych zdawanych na maturze.

      Uczniowie na stoisku Perspektyw mogli odebrać  bezpłatny „Informator dla Maturzystów 2023”.

     • Istota gotyku

     • 19 września klasy 2h i 2p pod opieką p. Nowakowskiej, p. Krużyckiego oraz p. Szulca udały się do Gdańska na wycieczkę Isotota Gotyku. W trakcie wycieczki zwiedzali gotyckie zabytki w stolicy Pomorza, takie jak wielki Młyn czy Kościól Mariacki.

     • Zajęcia psychoedukacyjne dla młodzieży

     • ,,Stres- co to jest i jak sobie z nim radzić.’’

      ,,Depresja- co to jest i jak sobie z nią radzić.’’

      ,,Zaburzenia odżywiania- co to jest i jak sobie z nimi radzić.’’

      1.Odbiorcy

      - uczniowie klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponad podstawowych

      2. Czas zajęć

      - dwie godziny lekcyjne

      3. Cele zajęć

      - przekazanie uczniom profesjonalnej wiedzy na temat zaburzenia

      - zwrócenie uwagi na objawy, sygnały alarmowe

      - przekazanie wiedzy o zasadach postępowania i sposobach leczenia

      - zmotywowanie do sięgania po pomoc

      4. Osoba prowadząca

      - Joanna Bujko

       

      Zapisy- kontakt Joanna Bujko

      P O R A D N I A  P S Y C H O L O G I C Z N O – P E D A G O G I CZ NA

      81-742 Sopot, ul. Władysława IV 23/25, tel/fax: 58 551 51 33, e-mail: ppp@poradniasopot.pl

     • Warsztaty dla rodziców ,,Jak rozmawiać z nastolatkiem?’’

     • Jesteśmy terapeutkami z kilkunastoletnim doświadczeniem w pracy zarówno  z nastolatkami, jak i rodzicami oraz całymi rodzinami. Na co dzień stykamy się z trudnościami rodziców i nastolatków we wzajemnym zrozumieniu się i utrzymaniu dobrej, bliskiej relacji.

      Zapraszamy Państwa na cykl 6 spotkań poświęconych tematyce  problemów wieku dojrzewania i aktualnych trudności wychowawczych.

      Tematyka spotkań zależeć będzie od zgłaszanych potrzeb rodziców, przykładowo może ona obejmować tak aktualne obecnie zagadnienia jak:

      • jak utrzymać więź ze zbuntowanym nastolatkiem
      • jak rozmawiać z nastolatkiem z depresją
      • jak pomóc dziecku przezwyciężać lęk
      • jak stawiać granice i tworzyć zasady dotyczące m.in. korzystania z multimediów
      • jak zrozumieć umysł i emocjonalność nastolatka
      • co robić, gdy pojawią się poważniejsze problemy jak np. cięcie lub myśli samobójcze

       

      Spotkania : czwartki  od 13:00 do 15:00.

      Planowany strat:  06 październik 2022.

      Prowadzący: Joanna Bujko, Anna Chmielowiec-Szatarska

      Zapisy przyjmuje i informacji udziela sekretariat Poradni,

      Te. 58 5515133, ul. Władysława IV 23/25

      www.poradniasopot.pl

       

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Technicznych w Sopocie
   • sekretariat@zstsopot.pl
   • 58 551 11 92
   • ul. Wejherowska 1
    81-814 Sopot
    81-814 Sopot
    Poland
 • Nasze media społecznościowe

 • Galeria zdjęć

   brak danych
  • Logowanie