• Warsztaty w Centrum Informacji Turystycznej w Gdyni

     • W dniu 20.11.2019 uczniowie klasy 3OH profilu turystycznego wraz z R. Nowickim uczestniczyli w warsztatach turystycznych w Centrum Informacji Turystycznej w Gdyni. Uczniowie uczestniczyli w lekcji na temat produktu turystycznego, obsługi podróżnych oraz zadań w zakresie turystyki na przykładzie miasta Gdyni, które poprowadziła p. Irmina Lewoszewska. Młodzież zapoznała się również zasobami CIT i celami CIT w Gdyni oraz informacjami, jakie można uzyskać przychodząc do informacji turystycznej oraz z obsługą podróżnych. Podczas warsztatów Pracownice gdyńskiego CIT opowiedziały o nowych planach i założeniach rozwoju turystyki na lata 2017-2020, zwłaszcza projektach dotyczących miasta Gdyni.

     • Warsztaty Budowania relacji w klasie

     • W dniu 19 listopada klasa 1 spl wraz z wychowawczynią p. Anną Kacmajor oraz panią pedagog Anną Inglot uczestniczyła w warsztatach dotyczących ,,Budowania relacji w klasie'' zorganizowanych przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Sopocie . Podczas niezwykle ciekawych zabaw i zadań uczniowie wraz z wychowawca wspólnie doszli do wniosku , że najwazniejsze w zgranym  zespole to wzajemny szacunek , tolerancja , zyczliwość , wzajemna pomoc , sumienność i dostrzeganie drugiego człowieka :)

     • Warsztaty historyczne

     • W Muzeum Sopotu odbyły sie warsztaty plastyczne kończące projekt dotyczący pierwszych 8 kobiet w Sejmie Ustawodawczym 1919r. Jedną z tych kobiet była Maria Moczydłowska, która po II Wojnie Światowej mieszkała w Sopocie.

     • Szkolny konkurs „Fizyka w XXI wieku”

     • W dniu 12 listopada  2019 roku w  ZSH odbył się finał  szkolnego konkursu fizycznego „Fizyka w XXI wieku”. 

      Konkurs miał na celu rozwijanie umiejętności prezentowania zjawisk przyrodniczych, ich analizy oraz wnioskowania. Konkurs rozgrywany był w dwóch etapach.  Pierwszy etap polegał na przygotowaniu przez uczniów prezentacji w programie PowerPoint. Drugi etap (finał konkursu)  miał na celu przedstawienie  najlepszych prac przed komisją konkursową ZSH:  panią wicedyrektor A.Mamprejew oraz panią A.Prawdzik. W konkursie brali udział uczniowie z klas 1gh,  1gp oraz 3Ti. I miejsce zajął  Adrian Reszka z klasy 3Ti .

     • Pokaz mody z przełomu XIX i XX wieku

     • Projekcji filmu "Siłaczka" towarzyszył pokaz mody z przełomu XIX i XX wieku przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej GRH Bluszcz w Zespole Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sopocie. W spotkaniu wzięli udział uczniowie sopockich liceów i techników. Zarówno projekcja filmu jak i pokaz mody odbyły się  w ramach projektu zrealizowanego przez Muzeum Sopotu, ZSH i ZS nr 1 zatytułowanego „Maria Moczydłowska. Bez romantycznego zrywu”, którego celem było upamiętnienie postaci Marii Moczydłowskiej, sopocianki, jednej z pierwszych polskich posłanek, działaczki społecznej, mentorce wielu pokoleń sopockich pedagogów.

      Projekt zrealizowano w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2020. Niepodległa

      Kurator projektu: Iwona Zajac.

      Fotografie: Magda Małyjasiak.

     • Siłaczka - Maria Moczydłowska

     • Lekcja i projekcja filmu Siłaczka w reżyserii Marty Dzido i Piotra Śliwowskiego - fabularyzowanego dokumentu o pierwszych polskich sufrażystkach, które walczyły o prawa kobiet na przełomie XIX i XX wieku. Pojekcja filmu odbyła się w ramach projektu zrealizowanego przez Muzeum Sopotu, ZSH i ZS nr 1 zatytułowanego „Maria Moczydłowska. Bez romantycznego zrywu”, którego celem było upamiętnienie postaci Marii Moczydłowskiej, sopocianki, jednej z pierwszych polskich posłanek, działaczki społecznej, mentorce wielu pokoleń sopockich pedagogów.

      Projekt zrealizowano w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2020. Niepodległa

      Kurator projektu: Iwona Zajac.

      Fotografie: Magda Małyjasiak.

     • Wizyta studyjna w Porcie Morskim Gdańsk

     • 28 października uczniowie klas 1 gp oraz 2p odbyli wizytę studyjną w Porcie Morskim w Gdańsku. Wszyscy mieli niesamowitą okazję zobaczyć z bliska tereny zazwyczaj niedostępne, a dla przyszłych pracowników portów była to świetna przygoda.

      Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, działanie 3.3. Edukacja zawodowa, poddziałanie 3.3.1. Jakość edukacji zawodowej,  umowa nr RPPM.03.03.01-22-0009/16.

     • Wizyta studyjna w Dolinie Charlotty Resort&Spa

     • W środę 23 października klasą 1 sph wraz z wychowawcą panią Marią Gorlewicz oraz pania Anną Kacmajor odwiedzili słynny Resort & Spa w Dolinie Charlotty. Ten luksusowy obiekt hotelowy położony jest blisko morza  w przepięknym miejscu nad jeziorem z wieloma atrakcjami.Młodzież miała okazję zapoznania się z ofertami pobytowymi dostosowanymi do wymagań poszczególnych klientów jak również z ogromem dodatkowych atrakcji dla gości obiektu a przede wszystkim z zasadami pracy w tak wszechstronnym obiekcie. 

      Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, działanie 3.3. Edukacja zawodowa, poddziałanie 3.3.1. Jakość edukacji zawodowej,  umowa nr RPPM.03.03.01-22-0009/16.

     • „Sopocki skok w Europę" - nabór  uzupełniający

     • W dniach od 24 października  do 30 października 2019 roku  będzie trwał nabór uzupełniający na czterotygodniowe praktyki zagraniczne w Irlandii w ramach programu finansowanego przez Erasmus+ „Sopocki skok w Europę" dla uczniów klas 3OH, 3TI, 3TL

      Należy podkreślić, że udział w programie nie pociąga za sobą żadnych kosztów ze strony uczestników. Osoby zakwalifikowane do udziału w projekcie będą więc miały sfinansowany przejazd do Irlandii, wyżywienie, zakwaterowanie, udział w praktykach zawodowych w firmach irlandzkich, kurs doskonalący znajomość języka angielskiego oraz program kulturalny w postaci wycieczek. Ponadto każdy uczestnik otrzyma przed wyjazdem kieszonkowe.Przewidywany termin wyjazdu to 5 lipiec 2020 – 2 sierpień 2020 r.

      W toku postępowania rekrutacyjnego wyłonionych zostanie  1 uczeń, spośród tych, którzy nie uczestniczyli dotąd w wyjazdach Erasmus+ organizowanych przez  ZSH Technikum nr 1 w Sopocie.

      Formularz zgłoszenia, wykaz przedmiotów w kształceniu zawodowym teoretycznym oraz praktycznym oraz regulamin rekrutacji będą dostępne w sekretariacie szkoły.

      Wypełnione formularze z własnoręcznym podpisem, podpisem rodzica lub obojga rodziców (w przypadku, gdy kandydat nie ma ukończonych 18 lat) oraz podpisem i rekomendacją wychowawcy  proszę składać w nieprzekraczalnym terminie  30 października 2019 r w Sekretariacie na Kościuszki.

     • Warsztaty w Akwarium

     • W dniu 18.10.2019 klasy 1gi, 1gp, 1gh pod opieką Pań A.Prawdzik, J.Łęckiej, B.Bech, M.Gorlewicz oraz Pana R.Kowalskiego uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych w Akwarium w Gdyni.Młodzież obserwowała oraz zapoznała się z różnorodnymi gatunkami ryb. Wśród nich były  naprawdę rzadkie gatunki, jak płaszczka słodkowodna, ośmiornica olbrzymia, rekin przydenny, pirania czerwona, najmniejszy na świecie krokodyl – krokodyl krótkopyski czy najcięższy wąż świata – anakonda zielona. Na warsztatach uczniowie Naszej Szkoły oznaczali śledzie.

     • I spL w Oceanarium- flora i fauna podwodnego świata i warsztaty z anatomii ryby

     • W dniu 17 października klasa 1 spL wraz z wychowawcą pania Anną Kacmajor i panem Tomaszem Krużyckim spędziła aktywnie edukacyjny dzień w Oceanarium w Gdyni .Młodzież po zwiedzaniu Portu w Gdyni , po wizycie w kolorowym żywym podwodnym świecie jakie oferuje Oceanarium wzięła udział w bardzo ciekawych warsztatach z anatomii ryb prowadzonych przez pracowników Oceanarium . Bardzo interesujące warsztaty , które zaciekawiły młodzież :)

     • VII Olimpiada Wiedzy o Turystyce

     • 16 października 2019 r. w ZSH w sopocie odbyła się siódma edycja Olimpiady z Wiedzy Turystycznej (etap szkolny). Siódma edycja Olimpiady realizowana będzie pod hasłem „Turystyka literacka i filmowa”. Ta forma turystyki kulturowej jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się od początku XXI w. Jej celem są miejsca i obiekty związane z życiem oraz działalnością twórców, a także uwiecznione w ich opracowaniach plenery. Polega ona na poznawaniu miejsc związanych z dziełami literackimi i filmowymi, podążaniu śladami ich fikcyjnych lub rzeczywistych bohaterów. W olimpiadzie wzięli udział uczniowie klasy turystycznej 3OH. Do etapu okręgowego zakwalifikowały się uczennice:Joanna Mielewczyk i Julia Roszkowska.

     • Warsztaty w Centrum Informacji Turystycznej w Gdyni

     •  

      W dniu 15.10.2019 uczniowie klasy 4O profilu turystycznego wraz z R. Nowickim uczestniczyli w warsztatach turystycznych w Centrum Informacji Turystycznej w Gdyni. Uczniowie uczestniczyli w lekcji na temat produktu turystycznego, obsługi podróżnych oraz zadań w zakresie turystyki na przykładzie miasta Gdyni, które poprowadziła p. Irmina Lewoszewska. Młodzież zapoznała się również zasobami CIT i celami CIT w Gdyni oraz informacjami, jakie można uzyskać przychodząc do informacji turystycznej oraz z obsługą podróżnych. Podczas warsztatów Pracownice gdyńskiego CIT opowiedziały o nowych planach i założeniach rozwoju turystyki na lata 2017-2020, zwłaszcza projektach dotyczących miasta Gdyni.

       

     • Wizyta studyjna w firmie NTT System

     • W dniu 11.10.2019r klasa 1gi pod opieką Pani A. Prawdzik i Pani J.Łęckiej uczestniczyła w wizycie studyjnej w firmie NTT System S.A. koło Warszawy. Firma ta  jest jedną z największych  polskich producentów komputerów stacjonarnych, dostarczanych zarówno pod marką własną, jak i markami zleconymi. Młodzież zwiedzała halę produkcyjną. Firma NTT System S.A.  należy do grona czołowych dystrybutorów akcesoriów oraz urządzeń peryferyjnych w Polsce.

      Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, działanie 3.3. Edukacja zawodowa, poddziałanie 3.3.1. Jakość edukacji zawodowej,  umowa nr RPPM.03.03.01-22-0009/16.

     • Dzień Chłopaka w 1 spL "Na słodko i sportowo"

     • Z okazji Dnia Chłopaka trzy dziewczęta z klasy 1 spL wraz z wych. Anna Kacmajor przygotowały dla swoich siedemnastu chłopców słodko-sportową niespodziankę .Nasi Panowie mogli zmierzyć się zarówno w zabawnych jak i typowo męskich konkurencjach , ale nagrody czekały na każdego . Tu nie było przegranych tylko fajna zabawa w klasowym gronie :):)

     • Sztafetowe Biegi Przełajowe

     • W dniu 1 października 2019 reprezentacja ZSH rozpoczęla sportową rywalizację Sopockich Szkół Średnich w najlepszym stylu. Nasi reprezentanci pod opieką Pani Anny Kacmajor zajęli w Sztafetowych Biegach Przełajowych 10x1000 m I Miejsce, wygrywając z bardzo dużą przewagą. Wszyscy chłopcy byli z klas pierwszych więc więc mamy ekipę na lata :)

      Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 1spl i 1spi: Michał Szałatyński, Antoni Pietrzak, Krzysztof Plichta, Gracjan Speth, Daniel Lewański, Jakub Lupa, Jakub Kateta, Jakub Pułtorak, Kamil Micał, Jakub Ryzenweber

      GRATULACJE!! DZIEKUJEMY :) zwłaszcza , że padało :)

     • Szkoła Piosenki Metro

     • Uwaga, uwaga!

      Już niebawem rusza w Sopocie Szkoła Piosenki Metro!

      Janusz Józefowicz i Janusz Stokłosa przez ponad 30 lat pracy nad problemami wokalno-aktorskimi, z jakimi borykają się wszyscy artyści sceny muzycznej, wypracowali unikalną metodę, której zastosowanie wykształciło całą plejadę gwiazd.Na deskach teatru Studio Buffo, ale także w wielkich musicalowych produkcjach stworzonych przez tych twórców, wychowały się całe pokolenia artystów, których spotkać można na scenach i estradach całego kraju.Teraz tę metodę chcą rozpowszechniać w sieci oddziałów Studia Piosenki Metro. 

      Pierwszy Trójmiejski oddział Studia Piosenki Metro startuje niebawem !

      Wszelkie informacje odnośnie naboru pod numerem telefonu: 663553510Zapraszamy do zapoznania się ze stroną internetową https://liblink.pl/E7KTGgehKT

     • Przedłużona rekrutacja do projektu Sopocki skok w Europę

     • W związku z remontem szkoły i tymczasowym sekretariatem rekrutacja do projektu Sopocki skok w Europę zostaje wydłużona do 30 września do godz. 15.00.

      Zgodnie z harmonogramem - w środę 2.10 zbierze się Komisja Rekrutacyjna i zostanie przeprowadzone postępowanie rekrutacyjne i podana do publicznej wiadomości lista osób zakwalifikowanych do udziału w projekcie Sopocki skok w Europę.

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Technicznych w Sopocie
   • sekretariat@zstsopot.pl
   • 58 551 11 92
   • ul. Wejherowska 1
    81-814 Sopot
    81-814 Sopot
    Poland
 • Nasze media społecznościowe

 • Galeria zdjęć

   brak danych
  • Logowanie