• Rozpoczęcie roku szkolnego

     • Rok szkolny 2023/24 rozpoczęty. Wszystkim życzymy wytrwałości i powodzenia, oraz dobrego zarządzania czasem, aby z sukcesem zakończyć ten rok szkolny.

     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/23

     • "Wakacje znów będą wakacje

      Na pewno mam rację wakacje będą znów"

      Takimi słowami piosenki pożegnaliśmy się dziś w #ZST Sopot.

      Uroczystość zakończenia roku szkolnego była wspaniała było i poważnie i wesoło, i wzruszająco i śmiesznie. Swoją obecnością zaszczycił nas Pan Jacek Karnowski Prezydent Miasta Sopotu.

      Wielu uczniów odebrało z rąk Pani Dyrektor i Wychowawców nagrody i wyróżnienia.

      Pozostaje nam życzyć wszystkim pięknych, udanych wakacji, wypoczynku i wielu wspaniałych przygód.

      Widzimy się we wrześniu!!!

      Za piękne zdjęcia dziękujemy Łukaszowi Leżyńskiemu z klasy 3 Ti

     • Współpraca z nową firmą

     • 19 czerwca odwiedziła nas p. Magda Skierska z firmy IGLOTEX aby zaprezentować działaność firmy i rozpocząć współpracę z ZST. Od teraz nasi uczniowie będą odbywać praktyki zawodowe także w firmie Iglotex.

     • Integracja na kręglach

     • 6 czerwca uczniowie klasy 1TL wraz z Wychowawczynią, Panią Anną Tur-Krużycką spędzili czas na kręgielni Centrum U7 w Galerii Metropolita 👍
      Integracja, wspólnie spędzony czas, zabawa i gromadzenie wspomnień to także bardzo ważny element edukacji
     • Warsztaty w ramach projektu Tabasco

     • 23 maja młodzież ZST uczestniczyła w warsztatach w ramach projektu Tabasco

      Tworzyli firmy o cyberprzemocy.

      Projekt realizowany jest w Bułgarii, Polsce, Portugalii, Rumunii, w Niderlandach oraz we Włoszech w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+. TABASCO ma na celu zajęcie się problemem przemocy w Internecie oraz promowanie uczciwego zachowania użytkowników mediów społecznościowych w sieci. We wszystkich krajach partnerskich organizowane są kampanie uwrażliwiające i podnoszące świadomość dzieci, młodzieży oraz ich nauczycieli i rodziców na temat zjawiska cyberprzemocy.W dniach 15-19 maja 2023 r. organizujemy cykl spotkań w sopockich szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, aby rozmawiać z młodzieżą na temat problemu przemocy w Internecie.W dniach 22.05/05.06.2023 r. w Centrum Kształcenia Ustawicznego odbędą się warsztaty dla nie więcej niż 10 reprezentantów klasy/grupy ze szkoły, których efektem mają być historie dotyczące przemocy w Internecie przedstawione w postaci krótkich filmów animowanych opowiedzianych przez uczniów. Filmy będą wykorzystywane w kampanii oraz promowane m.in. na stronie internetowej projektu https://www.tabasco-erasmus.eu/ a tworzone będą za pomocą narzędzia Animaker (lub innego znanego uczestnikom projektu). Uczniowie będą pracować na platformiehttps://www.tabasco-erasmus.eu/crossmediaplatform/Wszystkie filmy wezmą udział w konkursie.Na zakończenie działań planujemy wydarzenie podsumowujące w Sopocie 15.06.2023 r. gdzie o przemocy w sieci opowiedzą nam m.in. Anterios z Sopotu, młodzież zaprezentuje swoje filmy. Spotkanie zakończymy wręczeniem nagród.

     • Wyjście na lotnisko

     • W dniu24 maja uczniowie (i jedna uczennica) klasy 2TI mieli możliwość obejrzeć część gdańskiego lotniska "od kuchni". Spośród zwiedzanych stref- płyta, strefa bagażowa, terminal, oddział ratowniczy- największe wrażenie zrobił oddział ratunkowy. Dziękujemy!

     • Wycieczka do Krakowa

     • Uczniowie klasy 3lp wraz z wychowawczynią Panią Kasią Sielicką-Fidut oraz Panem Krzysztofem Szulcem, wybrali się na niezapomnianą wycieczkę do Krakowa, Zwiedzili stare miasto, odwiedzili Smoka Wawelskiego, Wawel, podziemia rynku krakowskiego.

      Zwiedzili również Auschwitz-Birkenau i wysłuchali niezwykle ciekawej lekcji historii.

      Nastroje dopisywały, pogoda nie zawiodła a sama wycieczka pozostawiła w glowach masę wspomnień i niezapomnianych wrażeń!

     • Klimat dla Młodych

     • Zapraszamy do projektu edukacyjnego "Klimat dla Młodych", którego celem jest kształtowanie świadomości w zakresie znaczenia ekologicznego stylu życia oraz inspirowanie dzieci, młodzieży, a także nauczycieli i pedagogów do podejmowania aktywności w tym obszarze. Wszyscy możemy przyczynić się swoim działaniem do tworzenia bezpiecznego klimatu dla młodych. 

      Projekt UNICEF „Klimat dla Młodych” ma na celu nie tylko poszerzanie wiedzy uczniów w zakresie ekologii, ale przede wszystkim pokazanie młodemu pokoleniu, że mogą być aktywni w tym obszarze i budzić świadomość reszty społeczeństwa. Młodzi ludzie inspirują się przykładem, dlatego specjalnie dla nich zaprosiliśmy do projektu młodych aktywistów klimatycznych z Konina, którzy opowiedzieli nam, jak młodzi ludzie mogą włączać się w działania na rzecz środowiska. Ich aktywność jest możliwa także dzięki otwartości władz miasta, dla którego kwestie klimatu są ważnym elementem polityki miejskiej. Przedstawiciel Samorządu opowiedział, jak gmina realizuje cele związane z ochroną klimatu i co najważniejsze - jak włącza w te działania młodych. 

      Młodzi Ambasadorzy Klimatu opowiadają o swoich działaniach:

      https://youtu.be/69GvS6wU4nEhttps://youtu.be/69GvS6wU4nE

       

     • X Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Spedycji

     • 21.04.2023 uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem Łukaszem Kuśnierzem wzięli udział w X Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy o Spedycji. W grupie 36 uczniów znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Weronika Perzanowska, Igor Drążkiewicz oraz Szymon Łachowski. Wszyscy uczniowie są z klasy 4 SPL (Technik logistyk).

      Ich zadaniem było zmierzyć się z 45 pytaniami testowymi o tematyce spedycyjnej. Spośród wszystkich uczniów pochodzących łącznie z 12 delegacji z pomorskich szkół, Igor Drążkiewicz reprezentujący ZST w Sopocie zajął wspaniałe II miejsce otrzymując przy tym wartościowe nagrody ufundowane przez sponsorów Turnieju. 

      Gratulujemy wybitnego wyniku oraz powodzenia w dalszej edukacji. 

     • Wycieczka do Olsztyna

     • Dnia 19.04.2023 uczniowie klasy 2LP (technik logistyk) oraz 2P (technik eksploatacji portów i terminali) wraz z opiekunami p. Emilią Nowakowską, p. Krzysztofem Szuclcem oraz p. Łukaszem Kuśnierzem, wzięli udział w wycieczce do Olsztyna.

      Na początku dnia pogoda nie była najlepsza lecz pozwoliła na przemierzenie pieszo z Dworca PKP Olsztyn Zachodni do pobliskiego Zamku Kapituły Warmińskiej w Olsztynie, gdzie można było usłyszeć sporo ciekawostek na temat historii zamku, miasta, jak i na temat samego Mikołaja Kopernika.

      Po zwiedzeniu zamku grupa udała się do Olsztyńskiego Planetarium, gdzie na żywo można było uczestniczyć w specjalnej lekcji astronomii dotyczącej Układu Słonecznego. Trwająca 45 minut prelekcja ukazywała planety z innej perspektywy przy wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii.

      Podczas późniejszego etapu wycieczki, słoneczna pogoda sprzyjała swobodnemu wzięciu udziału uczniów w przygotowaną historyczną grę miejską na Starym Mieście w Olsztynie śladami wybitnego astronoma Mikołaja Kopernika. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązanie 11 zagadek, które były opatrzone odpowiednimi wskazówkami.

      Na Strym Mieście zjedlism,y także dobry posiłek i spędziliśmy przyjemnie czas spacerując po rynku. Udało nam sie zrobić wiele wspaniałych zdjęć.

     • Lotnisko w Gdańsku od kulis

     • Fantastyczne edukacyjne warsztaty klas logistycznych oraz obsługi portów i terminali na lotnisku w Rębiechowie.

      W dniach 17 i 18 kwietnia klasy 1tl, 2tl, 2p i 4spl miały okazję zobaczyć jak wygląda lotnisko od kulis.

      Sami zobaczcie!!

     • Sopockie Targi Szkolne

     • W dniu 20 kwietnia 2023 roku uczniowie z klasy 3ti pod opieką  pani A.Prawdzik oraz pani Katarzyny Sielickiej-Fidut wzięli udział w Sopockich Targach Szkolnych dla uczniów szkół podstawowych w Zespole Szkół nr 1 w Sopocie. Targi rozpoczęły się od przemówienia wiceprezydent miasta Sopotu pani Magdaleny Czarzyńskiej-Jachim. Nasi uczniowie godnie reprezentowali  ZST. Jessica Adamska i Danila Minkou przedstawili ofertę promocyjną szkoły. Na przygotowanym stoisku uczniowie zachęcali ósmoklasistów do podjęcia nauki w ZST .

     • Promocja szkoły

     • W dniu 31 marca 2023 roku odbyła się Giełda Szkół Ponadpodstawowych w Chwaszczynie. Uczennica z Naszej Szkoły z klasy 3H  pod opieką pani A. Prawdzik przedstawiała ofertę szkoły oraz zachęcała uczniów do podjęcia nauki w ZST .

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Technicznych w Sopocie
   • sekretariat@zstsopot.pl
   • 58 551 11 92
   • ul. Wejherowska 1
    81-814 Sopot
    81-814 Sopot
    Poland
 • Nasze media społecznościowe

 • Galeria zdjęć

   brak danych
  • Logowanie