9 grudnia uczennice klasy 1 O uczestniczyły w kreatywnych zajęciach prowadzonych przez panią Annę Kacmajor. Dziewczęta przy pomocy wełny, ciepłej wody, mydła i przede wszystkim własnych rąk wyczarowały z wełny kolorowe "ciepłe kwiaty", które ogrzały również oczy. Świetne zajęcia integrujące klasę, a najważniejsze satysfakcja z wykonanej pracy.
Bezpieczna+ - Dariusz "Tiger" Michalczewski
W ramach projektu Gminy Miasta Sopotu Należy siebie poznać, aby się polubić rządowego programu wspomagania organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach - Bezpieczna+ i współfinansowanego przez Wojewodę Pomorskiego odbyło się w naszej szkole spotkanie z Dariuszem Michalczewskim-TIGEREM .
W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas I i II.Nasz gość opowiadał o swoim życiu, o fundacji RÓWNE SZANSE, której jest założycielem, nasza młodzież zadawała ciekawe pytania.
Kilka słów, będących mottem działania FUNDACJI RÓWNE SZANSE:
Telewizja, komputer czy podwórko - większość młodzieży nie ma w obecnych czasach zbyt dużego wyboru jeśli chodzi o spędzanie wolnego czasu. Z powodu braku autorytetów, które budziłyby w nich szacunek, młodzi ludzie zwykle nie mają ochoty na uczestnictwo w kreatywnych, rozwijających umiejętności zajęciach.
Wyjątkowość fundacji polega między innymi na niewątpliwej sile przyciągania, jakie wśród młodzieży budzi nazwisko i charyzma naszego założyciela Dariusza Michalczewskiego. Działania fundacji kierowane są do najbardziej, naszym zdaniem, potrzebujących środowisk - do młodych ludzi o dużym potencjale, wielkiej młodzieńczej energii, którą można okiełznać wskazując im właściwe cele, dając im mały impuls do właściwego działania. Może tego dokonać jednak osoba, która sama swoim życiem pokazała, że ma charakter i potrafi walczyć z własnymi słabościami, aby osiągnąć zakładany cel - mistrzostwo.
Mikołajki
4 grudnia 2015 roku obchodziliśmy w naszej szkole Mikołajki. Zgodnie z tradycją, która trwa już od kilku dobrych lat, uczniowie naszej szkoły,poprzebierani w stroje Mikołajów, Śnieżynek, Reniferów a także, jak się okazało, znalazł się jeden Krokodyl przemaszerowali ulicami Sopotu Kościuszki i Monte Cassino, częstując mieszkańców i turystów słodkościami - na molo, gdzie w Muszli Koncertowej odbył się konkurs talentow, oraz wybory Miss i Mistera Mikołajów.
W konkursie poprowadzonym przez niezastąpionego pana Krzysztofa Jurkiewicza, zaprezentowali się utalentowani- rewelacyjna grupa rekonstrukcyjna Uderzenie w wyjątkowej kolędzie Przybieżeli do Betlejem, rewelacyjna Malwina Żebrowska z klasy 3 Tl, klasa 3OA wraz z wychowawczynią, panią Marią Filipowicz,uczniowie klasy 2E, oraz wiele innych, równie wspaniałych, utalentowanych osób. Występom przyglądali się mieszkańcy i turyści, dając wyraz swoim sympatiom gromkimi brawami. Wyłonieni przez jury, które bacznie sluchało i przyglądało się uczestnikom akcji, zwycięzcy, zostaną nagrodzeni w najbliższym czasie, o czym powiadomią zwycięzców przedstawiciele Samorządu Szkolnego.
Kreatywne warsztaty 2HA
1 grudnia klasa II HA uczestniczyła w warsztatach kreatywnych z ,,filcowania'' prowadzonych przez swoja wychowawczynię panią Annę Kacmajor . Dziewczęta nauczyły się jak przy pomocy wełny mydła i ciepłej wody można własnymi palcami wyczarować kolorowe cudeńka.
Efekty pracy były cudowne i są doskonałym pomysłem na prezent tym bardziej doceniony, że zrobiony własnoręcznie!
Sparing siatkówki.
30 listopada odbył się w naszej szkole zorganizowany przez panią Annę Kacmajor mecz towarzyski w piłkę siatkową dziewcząt z drużyną ,, Kamionka Sopot'' prowadzoną przez Pana Marka Rostka , z którym nasza szkoła już współpracowała wcześniej. Nasze reprezentantki potraktowały to spotkanie jako trening przed Mikołajkowym Turniejem Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora II LO , który już wkrótce .
Wynik sparingu nie miał znaczenia , ale nasze dziewczyny były lepsze ale i... starsze. Życzymy sukcesu na turnieju!
Mistrzostwa Sopotu w Tenisie Stołowym
30 Listopada odbyły się Mistrzostwa Sopotu Szkół Ponadgimnazjalnych w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców . Nasze reprezentacje dzielnie walczyły do końca ponieważ wciąż miały szanse na I miejsce w finale. Obie drużyny przegrały przegrały tylko po jednym spotkaniu, jednak o miejscu na podium zadecydowały róznice punktów w pozostałych setach i tak drużyna męska zajęła II miejsce. Skład: Mateusz Kukawka , Mateusz Trymbulak; drużyna żeńska III miejsce; skład: Paulina Sendecka, Marta Czyż, Monika Janczewska.
Gratulujemy!
Konkurs "Fizyka w XXI wieku"
W dniu 27 listopada 2015 roku w ZSH odbył się finał wewnątrzszkolnego konkursu fizycznego „Fizyka w XXI wieku”.
Konkurs zorganizowany przez nauczycieli: panią A.Mamprejew- Kwintkiewicz,panią A.Prawdzik, panią A.Machalińska miał na celu rozwijanie umiejętności prezentowania zjawisk przyrodniczych ich analizy oraz wnioskowania. Konkurs rozgrywany był w dwóch etapach : I etap polegał na przygotowaniu przez uczniów prezentacji w programie PowerPoint , II etap(finał konkursu)- zaprezentowanie 3 najlepszych prac przed komisją konkursową ZSH oraz uczestnikami konkursu fizycznego.
W konkursie brali udział uczniowie z klas 1Ti oraz 2Ti.
I miejsce zajął :
Adam Kreft -klasa 1Ti za prezentację multimedialną "Egzoszkielet"
II miejsce zajął:
Roland Przybysz –klasa 2Ti za prezentację multimedialną"Grafen"
III miejsce zajął:
Filip Gogola -klasa 1Ti za prezentację multimedialną "Działo szynowe"
Olimpiada Solidarności
W dniu 25 listopada 2015 uczniowie klasy 2O wzięli udział w III edycji ogólnopolskiej olimpiady SOLIDARNOŚCI "olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii". Olimpiada dotyczyła historii wiedzy z zakresu historii najnowszej Polski ostatnich 30-tu lat i przemian społeczno-gospodarczo-politycznych w naszym kraju. Olimpiada miała też na celu przybliżenie polskiego dziedzictwa historycznego i polskiego dorobku kulturowego. Organizatorem szkolnej edycji olimpiady był nauczyciel Rafał Nowicki.
Warsztaty "Out of the Box" 2TI
W dniu 19 listopada 2015 roku uczniowie klasy 2TI wzięli udział z nauczycielami: K. Komodzińską i R. Nowickim w pierwszym z serii cyklu zajęć przygotowanych przez INFOBOX- warsztatach "Out of the Box" w gdyńskim Infoboxie w ramach zajęć z historii i obsługi informatycznej. Młodzież poznała również funkcje, które ten obiekt spełnia. Jego najważniejszą rolę, którą jest obserwatorium zmian w przestrzeni publicznej. Warsztaty podzielone zostały na dwie części: teoretyczną i praktyczną. W pierwszej części uczestnicy zapoznali się z najnowszymi trendami i metodami pracy z uczniem w edukacji szkolnej i pozaszkolnej w szerszym kontekście oraz wybranymi obszarami edukacji kulturalnej, takimi jak: edukacja przestrzenna, architektoniczna i obywatelska dzieci i młodzieży. Na część praktyczną złożyły się ćwiczenia z publikacji "Out of the Box" na wybrany temat a wszytko po to aby np. pobudzić myślenie i fantazje na temat wizji zagospodarowania przestrzennego miasta.
Celem prowadzonych w oparciu o warsztaty zajęć lekcyjnych jest rozbudzenie w młodzieży kreatywnego myślenia o mieście, w którym żyją i pokazanie młodym ludziom, że mają znaczny wpływ na to, jak ich miasto będzie wyglądać w przyszłości.
Wizyta w Elblągu 3HB
Dnia 13.11.15 klasa 3 hb pod opieką p. M.Buszman oraz p. M.Rokity-Tarki udała się na wycieczkę do Elbląga. Na zajęciach w Muzeum Archeologiczno-Historycznym obejrzeliśmy wiele unikatowych w skali światowej eksponatów np. okulary z XV w. (najstarsze znalezione w Europie), giterna (gitara)z XV w. (jedna z trzech zachowanych na świecie). Biorąc pod uwagę wiek miasta oraz bogatą historię okolicznych terenów elbląskie muzeum ma szerokie perspektywy rozwojowe. Wciąż prowadzone badania archeologiczne m.in. na elbląskim Starym Mieście przynoszą systematycznie nowe odkrycia oraz dostarczają ciekawych eksponatów. Za sprawą miejsca w jakim znajduje się muzeum, główną część jego zbiorów stanowią eksponaty z Elbląga, Żuław, Pomorza i krajów północnoeuropejskich. Ponadto, odwiedziliśmy również Starówkę Elbląską, która została pięknie odrestaurowana po zniszczeniach II wojny światowej. Pogoda i humory bardzo dopisały.
Lekcja w Muzeum Emigracji w Gdyni 3TI
W dniu 13 listopada 2015 roku klasa 3TI uczestniczyła wraz z opiekunami: K. Komodzińską i R. Nowickim w wycieczce przedmiotowej do Muzeum Emigracji w Gdyni. Na miejscu odbyły się warsztaty ze współczesnych multimediów i historii Polski w ramach przedmiotu historia i społeczeństwo. Młodzież poznała losy Polaków na przestrzeni wieków zmuszonych do emigracji z kraju; powody emigracji często ekonomiczne ale też i polityczne zwłaszcza w okresach zniewolenia narodu: podczas zaborów, okupacji oraz narzuconego Polakom systemu komunistycznego w okresie PRL. Ponieważ muzeum jest nowym obiektem, oddanym do użytku latem tego roku, jest wyposażone w nowoczesne multimedia ułatwiające poznanie i edukację. Informatycy mogli się z nimi zapoznać. W czasie warsztatów i poznawania wystawy uczniowie pracowali z kartami pracy, odpowiadając na pytania dotyczące historii Polaków i przyczyn emigracji.
Konkurs z okazji rocznicy odzyskania niepodległości
W dniu 12 listopada 2015 roku nauczyciele: Rafał Nowicki i Katarzyna Komodzińska zorganizowali wewnątrzszkolny multimedialny konkurs historyczny z wiedzy historycznej obejmującej lata 1914-1919, dotyczącej wydarzeń, kiedy Polacy odzyskiwali swoją niepodległość po 123 latach zaborów. W konkursie wzięli udział uczniowie klas: 3TI i 3OB. Konkurs odbył się z wykorzystaniem technologii informatycznych, za pomocą Sopockiej Platformy Edukacyjnej.
Półfinały wojewódzkie futsalu
Reprezentacja futsalu ZSH w Sopocie w składzie Kamil Janke, Oskar Włodarczyk, Mateusz Patera, Michał Trocki, Jarosław Mrozowski, Szymon Jurzick i Mateusz Kukawka odniosła historyczny sukces wygrywając pierwszy raz Mistrzostwa Sopotu. W pokonanym polu zostawiliśmy 3LO /4:0/, 2LO/3:2/ i 1LO/3:3/. W nagrodę będziemy mieli zaszczyt reprezentować Sopot w półfinale wojewódzkim. R.Kowalski
Święto Niepodległości
W dniu 11 listopada 2015 roku uczniowie nasze szkoły - M. Olszewska, A. Szczygielska, P. Nowocień - 2e, N. Borkowska - 1EP, N. Łakomska - 3HA, D. Puk, D. Gralak - 3TL pod opieką p. prof. B. Lewickiej i p. prof. J. Pałubickiego wzięli udział w Sopockich obchodach Narodowego Święta Niepodległości.
Konkurs Informatyczny "Bóbr"
9 listopada 2015 roku w dwóch specjalnie przygotowanych szkolnych pracowniach komputerowych, uczniowie klasy II TI, pod opieką pań I. Karnat i E. Kośmickiej - Ślesińskiej oraz pana J. Stoli, wzięli udział w X Międzynarodowym Konkursie Informatycznym "Bóbr" z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej, którego celem jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną. Konkurs Bóbr jest międzynarodowym konkursem zainicjowanym w roku 2004 na Litwie. W Polsce, organizatorami Konkursu Bóbr są: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz firma Learnetic z Gdańska.
Mistrzowsta Sopotu Piłka Ręczna Dziewcząt
5 Listopada odbyły się Mistrzostwa Sopotu w Piłce Ręcznej Dziewczat. Nasze dziewczeta , pod kierunkiem pani A. Kacmajor nie przegrały ani jednego spotkania, a mimo to zajeły II Miejsce , w meczu o I miejsce zremisowały z II LO 11;11. O miejscu na podium zdecydowały małe punkty. Gratulujemy ambitnej postawy.
Skład zespołu: Katarzyna Deka - bramka, Patrycja Jaworska , Dominika Wolnik , Natalia Kułaga, Weronika Zieliska , Paulina Zielińska , Magdalena Lemańczyk , Anna Jodkowska, Klaudia Gronda , Agnieszka Zielke.
Mistrzostwa Sopotu w piłce ręcznej szkół ponad gimnazjalnych chłopców.
Nasi reprezentanci w piłce ręcznej stanęli na wysokości zadania. Po wyrównanej walce zajęli III miejsce. Do drugiego miejsca zabrakło trochę szczęścia ( jedna bramka ) . W końcówce meczu przy stanie 4:4 byliśmy przy piłce – składna akcja zakończyła się jednak niecelnym rzutem. Szkoda – ale taki jest sport.
Gratuluję sportowej walki i fair play.
Skład reprezentacji chłopców ZSH w piłce ręcznej: Adamczak Maciej, Borys Paweł, Grzybowski Łukasz, Janke Kamil, Jaskulski Mikołaj, Klasa Maksymilian, Myszka Mateusz, Piesik Jarosław, Puk Daniel, Rouba Mateusz, Śliż Michał, Żuchowiecki Michał, Gralak Dominik, Kwiatkowski Marcin, Skwierawski Rafał, Perzanowski Kacper.
WYNIKI:
Mecze w grupie każdy z każdym:
LO3 – ZSH (4:4), LO1 – LO2 (5:9),
LO3 – LO2 (8:11), LO1 – ZSH (5:7),
LO3 – LO1 (14:5), ZSH – LO2 (7:16)
Klasyfikacja końcowa:
1. LO2 2. LO3 3. ZSH 4. LO1
Litania Miast 1 listopada
W dniu 1 listopada 2015 roku uczniowie Technikum nr 1 im.Danuty Siedzikówny Inki: Dominik Gralak 3 TL, Daniel Puk 3TL, Weronika Szuba 2E, Oliwia Mycio 2 E,Marta Olszewska 2E,Marcelina Winnicka 2E, Angelika Szczygielska 2E, Pamela Nowocień 2E,Marek Kacała 2E,Lidia Kozłowska 1H,Karolina Bieszke 1H,Paulina Zielińska1H, wraz z Dyrektorem Szkoły, panią Małgorzatą Wickland- Burską, oraz paniami Katarzyną Sielicką oraz Joanną Kozyra, opiekunkami Samorządu Szkolnego wzięli udział w Litanii Miast, organizowanej od wielu lat w różnych miastach Polski, która w tym roku odbyła się w Gdańsku, pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców. Motywem przewodnim tegorocznego spotkania była modlitwa za wszyskich poległych bohaterów, zwyczajnych- niezwyczajnych, w tym za patronkę Naszej Szkoły, 18-letniej Danuty Siedzikówny, sanitariuszki i łączniczki AK, zamordowanej w gdańskim więzieniu prawie 70 lat temu.
W uroczystości wzięli udział przedstawiciele wielu szkół z całej Polski, bp Zbigniew Zieliński oraz Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska.
Wyniki Prawyborów w ZSH
MŁODZI GŁOSUJĄ - kliknij więcej by zobaczyć wyniki
Uprawnionych do głosowania było 553 uczniów, głosowało 388 uczniów. Frekwencja wyniosła 70%.
Skład komisji wyborczej: przewodnicząca - Pamela Nowocień 2E, w-ce przewodnicząca - Weronika Werdecka 4OB, członkowie - Kinga Maślak 4OB, Paula Węgrzynowska 1O, Patrycja Jaworska 1O, Weronika Szuba 2E, Oliwia Mycio 2E. Koordynator - opiekun samorządu Barbara Lewicka.
Głosów ważnych: 378
Głosów nieważnych: 10
Glosów ważnych oddanych na:
Lp.
Nazwa komitetu wyborczego
Liczba oddanych głosów
1
Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
38
2
Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP
70
3
Komitet Wyborczy Partia Razem
3
4
Komitet Wyborczy KORWiN
99
5
Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe
1
6
Koalicyjny Komitet Wyborczy Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni
13
7
Komitet Wyborczy Wyborców „Kukiz 15”
111
8
Komitet Wyborczy Nowoczesna Ryszarda Petru
9
9
Komitet Wyborczy Wyborców Zbigniewa Stonogi
34
Muzeum Miasta Gdyni 2TL
W dniu 23 października 2015 r. w Muzeum Miasta Gdyni klasa 2TL pod opieką Rafała Nowickiego odbyła lekcję historii. Uczniowie poza zwiedzaniem eksponatów wysłuchali historii miasta i portu od momentu powstania, po czasy współczesne w kontekście współczesnej historii Polski. W jaki sposób powstał port, kto był budowniczym miasta i głównym architektem, dlaczego wybrano lokalizację portu w Gdyni, itd. Ponadto młodzież zapoznała się z wystawą poświęcona modernizmowi gdyńskiemu - GDYNIA MIASTEM MODERNIZMU. Po zajęciach w muzeum młodzież miała okazję do zobaczenia w rzeczywistości zabytków gdyńskiego modernizmu oraz jak dziś miasto kontynuuje te modernistyczną wizję w koncepcji przestrzennego planowania. Zajęcia w Muzeum Miasta odbywają się w ramach cyklicznych zajęć z historii XX wieku.
Archiwum Aktualności