• 2ti zdobyła Malbork

• Roku Pańskiego 2024, dwie niedziele po święcie zesłania Ducha Świętego, rycerze zakonni z 2ti pod dowództwem wielkiego mistrza Martina von Pomiern i mistrza krajowego Cristofera von Schulz ruszyli na wyprawę, aby odbić zamek w Malborku z rąk niewiernych. Niestety po 3 godzinach oblężenia musieli zawrócić, poznali jednakże wiele tajników zamku aby w przyszłości go zdobyć

• Szkolenie logistyczne

• 23 maja uczniowie klas logistycznych oraz portów i terminali odbyli szkolenie praktyczne z zabezpieczania i mocowania ładunku, obsługi naczep oraz obsługi tachografu organizowane przez firmę Fenilo.

• Licealiada Sopockich Szkół

• Licealiada Sopockich Szkół... tylko w takim miejscu jak Sopot jest to możliwe! Super klimat, pogoda i zdrowa rywalizacja w połączeniu z świetną atmosferą zawodów. Dziewczęta walczyły o I miejsce, przegrały 22/20, ale czy to ważne? W rezultacie chłopcy zajęli III miejsce , a dziewczyny IV.Gratulacje dla wszystkich uczestników!

• Finał konkursu „Uczniowie –Uczniom" #2 UG

• 20 maja 2024 na wydziale Matematyki Fizyki i Informatyki  Uniwersytetu Gdańskiego odbył się finał konkursu Uczniowie – Uczniom #2. W ramach konkursu, zespoły biorące udział miały okazję wykonać aplikację lub grę wspomagającą naukę matematyki, fizyki lub informatyki

Nasi Uczniowie Klasy 4 TI przygotowali ciekawą aplikację dzięki której można obejrzeć różne figury geometryczne w widoku 3D, dowolnie je obracać, jak również wybrać opcję zobacz siatkę i zapoznać się z powierzchniami wybranych figur.

Gratulacje za udział w finale konkursu i bardzo dobrą prezentację przed komisją konkursową złożoną z pracowników Wydziału i innymi zespołami:)

• Mistrzostwa Indywidualne w Lekkoatletyce

• Za nami Mistrzostwa Indywidualne w Lekkoatletyce, które odbyły się przy pięknej pogodzie i przyniosły nam wiele radości oraz sukcesów. Oto wyniki naszych wspaniałych zawodniczek:

- **ZŁOTO** w biegu na 100 m: **Maja**

- **ZŁOTO** w biegu na 800 m: **Maja**

- **ZŁOTO** w pchnięciu kulą: **Blanka**

- **BRĄZ** w biegu na 100 m: **Dominika**

- **BRĄZ** w sztafecie 4x100 m: **Maja, Dominika, Zosia i Basia**

Gratulacje dziewczyny! Wasz wysiłek i determinacja zaowocowały wspaniałymi wynikami. Dzięki Waszej ciężkiej pracy, jako drużyna zajęłyśmy **III miejsce**. Jesteśmy z Was bardzo dumni!

• Nowy partner ZST!

• Mamy przyjemność ogłosić, że mamy nowego partnera, jest Powiślańska Szkoła Wyższa!

Oprócz samego porozumienia o współpracy, mamy też umowę na praktyki dla uczniów ZST, więc jest to dla nas jeszcze bardziej wyjątkowa współpraca!

To ekscytujący krok w budowaniu relacji i wspólnego rozwoju!

• Narodowy Dzień Zwycięstwa

• 8 maja obchodzimy Narodowy Dzień Zwycięstwa. Tego dnia, w 1945 roku, został podpisany akt bezwarunkowej kapitulacji III Rzeszy i zakończyła się II wojna światowa. Uczniowie naszej szkoły #ZST uczestniczyli w uroczystościach miejskich pod Pomnikiem Martyrologii Polskich Mieszkańców Sopotu.

• Uroczystości 3 maja

• Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja nasz pczet sztadarowy w towarzystwie Pani Ewy Zeszutek wziął udziął w sopockich uroczystościach rocznicowych.

• Zespół Szkół Technicznych w Sopocie
        • sekretariat@zstsopot.pl