- Przyjazna
- Bezpieczna
- Nowoczesna
- Otwarta
- Bez dzwonków
Aktualności
Zintegrowany kurs bezpieczeństwa żeglugi
- 20.12.2019
W dniach 23.11-14.12 odbył się zintegrowany kurs bezpieczeństwa żeglugi. Szkolenie skierowano do pełnoletnich uczniów kształcących się w branży „Turystyka, Sport, Rekreacja” oraz „TRANSPORT, LOGISTYKA, MOTORYZACJA”, w zawodach: technik obsługi turystycznej, technik hotelarz, technik logistyk i technik eksploatacji portów i terminali.
Kurs jest niezbędny do podjęcia pracy jako członek załogi na statkach morskich. Dzięki udziałowi w kursie nasi uczniowie będą mogli podjąć pracę na statkach i promach pasażerskich lub na każdej jednostce pływającej w wielu miejscach świata.
Kurs organizowany był w ramach projektu: „Dobra szkoła = dobry zawód, atrakcyjna praca” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 (Działanie 03.03. Edukacja zawodowa, Poddziałanie 3.3.1. Jakość Edukacji Zawodowej).
VI Międzyszkolny Konkurs Turystyczno-Hotelarski
- 17.12.2019
W dniu 11.12.2019r. turyści z ZSH z klasy 3OH wzięli udział w międzyszkolnym konkursie turystyczno-hotelarskim. W tym roku odbyła się już szósta edycja tego konkursu, która jest realizowana podobnie, jak w poprzednich latach na tych samych zasadach. Konkurs obejmuje wiedzę z zakresu ogólnej turystyczno-hotelarskiej w oparciu o ustawę o usługach turystycznych z 1997 roku i kodeks postępowania praktycznego oraz BHP w turystyce i hotelarstwie. Organizatorem tegorocznej edycji konkursu jest Zespół Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych z Gdyni. Finał konkursu odbędzie się w marcu 2020 roku. Uczniowie w pierwszym etapie konkursu rozwiązali test. Do finału konkursu przeszli uczniowie: Gzik Roksana, Mielewczyk Joanna i Rutkowska Nikola.
Gratulacje!!!
Warsztaty z prawa
- 08.12.2019
Fundacja Instytut Aktywizacji Regionów z Gdyni przeprowadziła w naszej szkole warsztaty z zagadnień prawnych. W okresie od października 2018r. do kwietnia 2019r. odbyło się osiem warsztatów przeprowadzone przez prawnika. Zostały omawiane zagadnienia z zakresu:
- Prawa pracy
- Prawa spadkowego
- Prawa konsumenta
- Prawa administracyjnego
Celem warsztatów było:
- zdobycie podstawowej wiedzy o prawach przysługujących współczesnemu człowiekowi
- uświadomienie uczniom, że znajomość podstawowych zagadnień prawa jest pomocna w życiu codziennym.
VII Ogólnopolska Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii.
- 04.12.2019
W dniu 26 listopada 2019 uczniowie klasy 3OH wzięli udział w VII edycji ogólnopolskiej olimpiady SOLIDARNOŚCI "olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii". Olimpiada dotyczyła historii wiedzy z zakresu historii najnowszej Polski ostatnich 30-tu lat i przemian społeczno-gospodarczo-politycznych w naszym kraju. Olimpiada miała też na celu przybliżenie polskiego dziedzictwa historycznego i polskiego dorobku kulturowego. Organizatorem szkolnej edycji olimpiady był nauczyciel Rafał Nowicki.
Na zwycięzców czekają indeksy na czołowe uniwersytety, stypendia naukowe i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Nauczyciele zwycięskich drużyn otrzymają również nagrody finansowe i atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Wizyta studyjna w Enigma Systemy Ochrony Informacji
- 08.12.2019
- 3
Klasa 1spi pod opieką pana M. Pomierskiego i pana Z. Kredowskiego uczestniczyła w wizycie studyjnej w firmie Enigma Systemy Ochrony w Warszawie. Enigma od 25 lat świadczy usługi w obszarze ochrony informacji, posiadając unikatową wiedzę na polskim rynku. Integralną częścią oferowanych rozwiązań jest szeroko pojmowane bezpieczeństwo specjalne. Dotyczy ono zarówno rozwiązań sprzętowych i aplikacyjnych, jak i całego obszaru architektury i realizacji wdrożenia. Podstawą systemów tworzonych przez firmę Enigma są opracowane i produkowane własne kryptograficzne rozwiązania sprzętowe i aplikacyjne. Atutem tych rozwiązań jest stosowanie wysoko rozwiniętych technologii i algorytmów szyfrowych. Wysoką jakość oferowanych urządzeń i aplikacji kryptograficznych potwierdza ponad 40 certyfikatów ABW i SKW z zakresu przetwarzania informacji niejawnych od klauzuli „Zastrzeżone”, przez „Poufne” i „Tajne” do „Ściśle tajne”. Systemy IT oparte na urządzeniach kryptograficznych Enigmy oznaczone są marką CompCrypt i przetwarzają informacje o szczególnym znaczeniu dla bezpieczeństwa narodowego.
Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, działanie 3.3. Edukacja zawodowa, poddziałanie 3.3.1. Jakość edukacji zawodowej, umowa nr RPPM.03.03.01-22-0009/16.
Sopocki Konkurs Umiejętności Logiczno-Matematycznych
- 04.12.2019
- 1
W dniu 29 listopada 2019r w Zespole Szkół Handlowych w Sopocie odbył się Sopocki Konkurs Umiejętności Logiczno-Matematycznych. Konkurs został zorganizowany przez Panią wicedyrektor A.Mamprejew oraz Panią A.Prawdzik. dla uczniów ósmych klas Szkół Podstawowych w Sopocie. Konkurs miał na celu zainteresowanie młodzieży matematyką oraz rozwijanie umiejętności logicznego myślenia. Zawody odbywały się indywidualnie.
W konkursie brali udział uczniowie ze Szkół Podstawowych nr 1, nr 7, nr 8 oraz nr 9 w Sopocie. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.
Warsztaty w Centrum Informacji Turystycznej w Gdyni
- 24.11.2019
W dniu 20.11.2019 uczniowie klasy 3OH profilu turystycznego wraz z R. Nowickim uczestniczyli w warsztatach turystycznych w Centrum Informacji Turystycznej w Gdyni. Uczniowie uczestniczyli w lekcji na temat produktu turystycznego, obsługi podróżnych oraz zadań w zakresie turystyki na przykładzie miasta Gdyni, które poprowadziła p. Irmina Lewoszewska. Młodzież zapoznała się również zasobami CIT i celami CIT w Gdyni oraz informacjami, jakie można uzyskać przychodząc do informacji turystycznej oraz z obsługą podróżnych. Podczas warsztatów Pracownice gdyńskiego CIT opowiedziały o nowych planach i założeniach rozwoju turystyki na lata 2017-2020, zwłaszcza projektach dotyczących miasta Gdyni.
Warsztaty Budowania relacji w klasie
- 24.11.2019
- 2
W dniu 19 listopada klasa 1 spl wraz z wychowawczynią p. Anną Kacmajor oraz panią pedagog Anną Inglot uczestniczyła w warsztatach dotyczących ,,Budowania relacji w klasie'' zorganizowanych przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Sopocie . Podczas niezwykle ciekawych zabaw i zadań uczniowie wraz z wychowawca wspólnie doszli do wniosku , że najwazniejsze w zgranym zespole to wzajemny szacunek , tolerancja , zyczliwość , wzajemna pomoc , sumienność i dostrzeganie drugiego człowieka :)
Szkolny konkurs „Fizyka w XXI wieku”
- 13.11.2019
W dniu 12 listopada 2019 roku w ZSH odbył się finał szkolnego konkursu fizycznego „Fizyka w XXI wieku”.
Konkurs miał na celu rozwijanie umiejętności prezentowania zjawisk przyrodniczych, ich analizy oraz wnioskowania. Konkurs rozgrywany był w dwóch etapach. Pierwszy etap polegał na przygotowaniu przez uczniów prezentacji w programie PowerPoint. Drugi etap (finał konkursu) miał na celu przedstawienie najlepszych prac przed komisją konkursową ZSH: panią wicedyrektor A.Mamprejew oraz panią A.Prawdzik. W konkursie brali udział uczniowie z klas 1gh, 1gp oraz 3Ti. I miejsce zajął Adrian Reszka z klasy 3Ti .
Pokaz mody z przełomu XIX i XX wieku
- 31.10.2019
- 59
Projekcji filmu "Siłaczka" towarzyszył pokaz mody z przełomu XIX i XX wieku przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej GRH Bluszcz w Zespole Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sopocie. W spotkaniu wzięli udział uczniowie sopockich liceów i techników. Zarówno projekcja filmu jak i pokaz mody odbyły się w ramach projektu zrealizowanego przez Muzeum Sopotu, ZSH i ZS nr 1 zatytułowanego „Maria Moczydłowska. Bez romantycznego zrywu”, którego celem było upamiętnienie postaci Marii Moczydłowskiej, sopocianki, jednej z pierwszych polskich posłanek, działaczki społecznej, mentorce wielu pokoleń sopockich pedagogów.
Projekt zrealizowano w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2020. Niepodległa
Kurator projektu: Iwona Zajac.
Fotografie: Magda Małyjasiak.
Siłaczka - Maria Moczydłowska
- 31.10.2019
- 31
Lekcja i projekcja filmu Siłaczka w reżyserii Marty Dzido i Piotra Śliwowskiego - fabularyzowanego dokumentu o pierwszych polskich sufrażystkach, które walczyły o prawa kobiet na przełomie XIX i XX wieku. Pojekcja filmu odbyła się w ramach projektu zrealizowanego przez Muzeum Sopotu, ZSH i ZS nr 1 zatytułowanego „Maria Moczydłowska. Bez romantycznego zrywu”, którego celem było upamiętnienie postaci Marii Moczydłowskiej, sopocianki, jednej z pierwszych polskich posłanek, działaczki społecznej, mentorce wielu pokoleń sopockich pedagogów.
Projekt zrealizowano w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2020. Niepodległa
Kurator projektu: Iwona Zajac.
Fotografie: Magda Małyjasiak.
Wizyta studyjna w Porcie Morskim Gdańsk
- 29.10.2019
- 16
28 października uczniowie klas 1 gp oraz 2p odbyli wizytę studyjną w Porcie Morskim w Gdańsku. Wszyscy mieli niesamowitą okazję zobaczyć z bliska tereny zazwyczaj niedostępne, a dla przyszłych pracowników portów była to świetna przygoda.
Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, działanie 3.3. Edukacja zawodowa, poddziałanie 3.3.1. Jakość edukacji zawodowej, umowa nr RPPM.03.03.01-22-0009/16.
Wizyta studyjna w Dolinie Charlotty Resort&Spa
- 29.10.2019
- 16
W środę 23 października klasą 1 sph wraz z wychowawcą panią Marią Gorlewicz oraz pania Anną Kacmajor odwiedzili słynny Resort & Spa w Dolinie Charlotty. Ten luksusowy obiekt hotelowy położony jest blisko morza w przepięknym miejscu nad jeziorem z wieloma atrakcjami.Młodzież miała okazję zapoznania się z ofertami pobytowymi dostosowanymi do wymagań poszczególnych klientów jak również z ogromem dodatkowych atrakcji dla gości obiektu a przede wszystkim z zasadami pracy w tak wszechstronnym obiekcie.
Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, działanie 3.3. Edukacja zawodowa, poddziałanie 3.3.1. Jakość edukacji zawodowej, umowa nr RPPM.03.03.01-22-0009/16.
„Sopocki skok w Europę" - nabór uzupełniający
- 28.10.2019
W dniach od 24 października do 30 października 2019 roku będzie trwał nabór uzupełniający na czterotygodniowe praktyki zagraniczne w Irlandii w ramach programu finansowanego przez Erasmus+ „Sopocki skok w Europę" dla uczniów klas 3OH, 3TI, 3TL.
Należy podkreślić, że udział w programie nie pociąga za sobą żadnych kosztów ze strony uczestników. Osoby zakwalifikowane do udziału w projekcie będą więc miały sfinansowany przejazd do Irlandii, wyżywienie, zakwaterowanie, udział w praktykach zawodowych w firmach irlandzkich, kurs doskonalący znajomość języka angielskiego oraz program kulturalny w postaci wycieczek. Ponadto każdy uczestnik otrzyma przed wyjazdem kieszonkowe.Przewidywany termin wyjazdu to 5 lipiec 2020 – 2 sierpień 2020 r.
W toku postępowania rekrutacyjnego wyłonionych zostanie 1 uczeń, spośród tych, którzy nie uczestniczyli dotąd w wyjazdach Erasmus+ organizowanych przez ZSH Technikum nr 1 w Sopocie.
Formularz zgłoszenia, wykaz przedmiotów w kształceniu zawodowym teoretycznym oraz praktycznym oraz regulamin rekrutacji będą dostępne w sekretariacie szkoły.
Wypełnione formularze z własnoręcznym podpisem, podpisem rodzica lub obojga rodziców (w przypadku, gdy kandydat nie ma ukończonych 18 lat) oraz podpisem i rekomendacją wychowawcy proszę składać w nieprzekraczalnym terminie 30 października 2019 r w Sekretariacie na Kościuszki.
Warsztaty w Akwarium
- 22.10.2019
- 3
W dniu 18.10.2019 klasy 1gi, 1gp, 1gh pod opieką Pań A.Prawdzik, J.Łęckiej, B.Bech, M.Gorlewicz oraz Pana R.Kowalskiego uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych w Akwarium w Gdyni.Młodzież obserwowała oraz zapoznała się z różnorodnymi gatunkami ryb. Wśród nich były naprawdę rzadkie gatunki, jak płaszczka słodkowodna, ośmiornica olbrzymia, rekin przydenny, pirania czerwona, najmniejszy na świecie krokodyl – krokodyl krótkopyski czy najcięższy wąż świata – anakonda zielona. Na warsztatach uczniowie Naszej Szkoły oznaczali śledzie.
I spL w Oceanarium- flora i fauna podwodnego świata i warsztaty z anatomii ryby
- 22.10.2019
- 11
W dniu 17 października klasa 1 spL wraz z wychowawcą pania Anną Kacmajor i panem Tomaszem Krużyckim spędziła aktywnie edukacyjny dzień w Oceanarium w Gdyni .Młodzież po zwiedzaniu Portu w Gdyni , po wizycie w kolorowym żywym podwodnym świecie jakie oferuje Oceanarium wzięła udział w bardzo ciekawych warsztatach z anatomii ryb prowadzonych przez pracowników Oceanarium . Bardzo interesujące warsztaty , które zaciekawiły młodzież :)
VII Olimpiada Wiedzy o Turystyce
- 22.10.2019
16 października 2019 r. w ZSH w sopocie odbyła się siódma edycja Olimpiady z Wiedzy Turystycznej (etap szkolny). Siódma edycja Olimpiady realizowana będzie pod hasłem „Turystyka literacka i filmowa”. Ta forma turystyki kulturowej jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się od początku XXI w. Jej celem są miejsca i obiekty związane z życiem oraz działalnością twórców, a także uwiecznione w ich opracowaniach plenery. Polega ona na poznawaniu miejsc związanych z dziełami literackimi i filmowymi, podążaniu śladami ich fikcyjnych lub rzeczywistych bohaterów. W olimpiadzie wzięli udział uczniowie klasy turystycznej 3OH. Do etapu okręgowego zakwalifikowały się uczennice:Joanna Mielewczyk i Julia Roszkowska.
Warsztaty w Centrum Informacji Turystycznej w Gdyni
- 17.10.2019
W dniu 15.10.2019 uczniowie klasy 4O profilu turystycznego wraz z R. Nowickim uczestniczyli w warsztatach turystycznych w Centrum Informacji Turystycznej w Gdyni. Uczniowie uczestniczyli w lekcji na temat produktu turystycznego, obsługi podróżnych oraz zadań w zakresie turystyki na przykładzie miasta Gdyni, które poprowadziła p. Irmina Lewoszewska. Młodzież zapoznała się również zasobami CIT i celami CIT w Gdyni oraz informacjami, jakie można uzyskać przychodząc do informacji turystycznej oraz z obsługą podróżnych. Podczas warsztatów Pracownice gdyńskiego CIT opowiedziały o nowych planach i założeniach rozwoju turystyki na lata 2017-2020, zwłaszcza projektach dotyczących miasta Gdyni.
Wizyta studyjna w firmie NTT System
- 17.10.2019
- 2
W dniu 11.10.2019r klasa 1gi pod opieką Pani A. Prawdzik i Pani J.Łęckiej uczestniczyła w wizycie studyjnej w firmie NTT System S.A. koło Warszawy. Firma ta jest jedną z największych polskich producentów komputerów stacjonarnych, dostarczanych zarówno pod marką własną, jak i markami zleconymi. Młodzież zwiedzała halę produkcyjną. Firma NTT System S.A. należy do grona czołowych dystrybutorów akcesoriów oraz urządzeń peryferyjnych w Polsce.
Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, działanie 3.3. Edukacja zawodowa, poddziałanie 3.3.1. Jakość edukacji zawodowej, umowa nr RPPM.03.03.01-22-0009/16.