• Firmy, stowarzyszenia i inne instytucje

    • "Gościnnie w Twojej szkole" Pani Lidia Klebba 

     Warsztaty z marketingu i hotelarstwa na najwyższym poziomie.  Niestandardowe działania marketingowe,  doradztwo w obszarze: marketing, e-marketing, sprzedaż oraz zarządzanie operacyjne w hotelarstwie. 

     Gościnnie w Twojej szkole - cykl webinarów

      

     W szkole realizowany jest Program w Ramach Akademii  Rozwoju Kompetencji Sołeczno - Biznesowych skierowany do młodzieży będącej w procesie kształcenia zawodowego. Głównym celem programu jest kształtowanie postawy przyszłego pracownika i lub przedsiębiorcy tak aby podnieść świadomość młodzieży na poziom ekspercki mając na uwadze ich rozwój osobisty zgodnie z aktualnymi potrzebami rynku.

     Autorem programu jest Krzysztof Matosek, który posiadam ponad trzydziestoletnie doświadczenie zawodowe w różnych organizacjach sektora publicznego i w międzynarodowych zespołach sektora prywatnego, gdzie pełnił przez 19 lat funkcje menadżerskie. Specjalizuje się w coachingu kadry menedżerskiej wyższego i niższego szczebla  (Executive Coaching) jak i szeroko rozumianym biznesie (Business Coaching), realizując programy rozwojowe w formie sesji indywidualnych i zespołowych (Team Coaching). Zajęcia i konsultacje prowadzi także Bożena Szot-Matosek  Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Integralnego.

      

     W ramach współpracy z Muzeum Sopotu prowadzimy doroczną akcję wysyłania kartek do Pawstańców Warszawskich BohaterON.

      

     Giełda transportowa to jedno z najważniejszych narzędzi pracy w logistyce. Aplikacja TransEdu to wierne odzwierciedlenie giełdy transportowej, przygotowane w formie gry dla studentów i uczniów logistyki. Uczniowie naszej szkoły będą brali udział w czterech kursach Wirtualnej Akademii TransEdu, w obszarach: transport drogowy, spedycja, magazyn, manager w branży TSL. Każdy kurs zakończony będzie egzaminem i możliwością otrzymania certyfikatu.

      

      

     W ramach współpracy z Wojewódzkim Urzędem Pracy w naszej szkole obywają się w szkole warsztaty i wsparcie 

     indywidualne uczniów

     1. Oferty pracy, jak szukać pracy
     2. Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej
     3. Jak tworzyć CV
     4. Formy wsparcia, możliwości zdobycia staży,
     5. dofinansowania unijne
     6. podnoszenie kwalifikacji

      

     Nawiązaliśmy współpracę z agencją pracy GI Group, która będzie dla naszych uczniów porwadzić

     warsztaty o tematyce niezbędnej przy wchodzeniu na rynek pracy.


     1. jak współpracować z Agencją Pracy.
     2. Z jakich portali warto korzystać przy szukaniu pracy.
     3. Jak stworzyć CV.
     4. Jak przygotować się do rozmowy - warsztat.

      

      

     Dobra wiadomość dla naszych przyszłych informatyków. Pani dyrektor Anna Mamprejew podpisała kolejną umowę o współpracy. Grupa informatyczna CFT będzie przeprowadzała wykłady i ćwiczenia dla klas informatycznych. CFT - Grupa Informatyczna jest firmą o charakterze specjalistycznym, której głównym profilem działalności jest wykonywanie opinii z zakresu informatyki śledczej. Firma powstała w roku 2009 i jej celem nadrzędnym było i jest tworzenie zespołu biegłych i specjalistów, których zakresy i kompetencje pozwalałyby na wykonywanie najbardziej kompleksowych opinii z nośników informatycznych.

      

     W Dniu Kobiet, 8 marca 2018, odbyło się spotkanie dyrektor Zespołu  Szkół Handlowych p. Jolanta Niewadzioł z p.Kingą Dekowską-Samsel - Dyrektorem Personalnym thyssenkrupp GSS Gdańsk. W trakcie bardzo udanego spotkania podpisana została umowa o współpracy z thyssenkrupp . Spółka thyssenkrupp w ramach tej umowy umożliwi naszym uczniom rozwój zawodowy, rozszerzenie programu w zakresie nauki języka niemieckiego oraz informatyki, przygotowanie uczniów Szkoły do pracy zawodowe.

      

     Zespól Szkół Handlowych reprezentowany przez p. Dyrektor Annę Mamprejew-Kwintkiewicz podpisał współpracę z firmą  "ipl" reprezentowaną przez p. Karola Pietraszko. Współpraca w zakresie m.in. doskonalenia, wymiany doświadczeń, podejmowania działań edukacyjnych w sektorze transport, logistyka. Firma organizuje dla uczniów wykłady, warsztaty, organizuje praktyki dla uczniów. Warsztaty zawierają m.in. tworzenie CV, rozmowy kwalifikacyjne, poruszanie się po rynku pracy.

      

     PTTK Sopot współpracuje z naszą szkołą przy organizacji biegów terenowych i kursów dla klas hotelarskich i turystycznych. Uczniowie naszej szkoły odbywają w PTTK Sopot praktyki zawodowe, a w przyszłości będą równiez odbywać tam staże. 

      

     Zespół Szkół Handlowych od wielu lat aktywnie współpracuje z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Sopocie. W ramach tej współpracy młodzież  naszej szkoły aktywnie angażuje się w ramach wolontariatu w organizację masowych imprez sportowych dla społeczności lokalnej i nie tylko. Od kilku lat  jesteśmy współorganizatorami takich masowych imprez jak Bieg Wilka, Sopocki bieg im. Inki oraz Sopocka wiosna na 5. W szkole mieszczą się sztaby organizacyjne tych imprez sportowych, które zawsze obsługuje nasza młodzież.Corocznie aktywnie uczestniczymy we wszystkich imprezach w ramach współzawodnictwa sportowego odnosząc sukcesy na szczeblu nie tylko miejskim. 

      

     W dniu 20.12.2016 r  Zespół Szkół Handlowych podpisał porozumienie o współpracy z Fundacją Sportu i Rekreacji Edwarda Hodury reprezentowana przez Jarosława Hodura - Prezesa Fundacji.
     Współpraca ma polegać w szczególności na wzajemnym wspieraniu inicjatywy naboru i powołania młodzieżowej sekcji rugby dziewcząt i chłopców oraz działania  na rzecz rozwoju rugby w Polsce. Uczniowie ZSH będą mogli bezpłatnie uczestniczyć w zajęciach sportowych organizowanych przez Fundację, a także trenować rugby.

      

     Firma Kamiński, Krotofil Sp. z o.o., którą reprezentuje  Restauracja „Browar Miejski Sopot” i Zespół Szkół Handlowych  podpisali  list intencyjny dotyczący współpracy Restauracji i Szkoły.  Od stycznia 2017 będzie realizowany  projekt szkoleniowo-warsztatowy dla uczniów ZSH. W ramach projektu uczniowie będą mieli możliwość  bezpłatnego uczestnictwa w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez praktyków zatrudnianych w wyżej wymienionej  firmie. Zajęcia odbywać się będą w nowocześnie wyposażonej sali szkoleniowej, mieszczącej się przy ul. Bohaterów Monte Cassino 35, a także w Zespole Szkół Handlowych.

      

     Sopoteka to nowe miejsce kulturalne na mapie Sopotu łączące w sobie klasyczną bibliotekę z nowoczesną galerią sztuki multimedialnej. Zbiory zostały przygotowane w sposób który zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników.  W stałej ofercie biblioteki znajdują się audiobooki, filmy, książki i czasopisma. Czytelnicy mogą korzystać z tabletów, iPadów, wysokiej klasy sprzętu komputerowego marki Apple, oculusów, czytników ebooków takich jak Kindle, inkBook, Nook i odtwarzacza cyfrowego książek mówionych Czytak.Ponad 800 m2 zostało podzielone na strefy, które przystosowano specjalnie do potrzeb czytelników. Strefa koszy plażowych umożliwia skupienie się na nauce lub pracy. Strefa dla dzieci to miejsce, w którym najmłodsi mogą skorzystać z trzech konsoli – XBOX 360, PlayStation 4 i PlayStation 3, tworzyć budowle z dużych klocków Lego, tworzyć interaktywne kolorowanki, układać puzzle i grać w planszówki. Do dyspozycji czytelników są wygodne leżanki, przy których umiejscowione zostały odtwarzacze płyt winylowych i CD. To doskonały sposób, aby zrelaksować się po ciężkim dniu.

      

      

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Technicznych w Sopocie
   • sekretariat@zstsopot.pl
   • 58 551 11 92
   • ul. Wejherowska 1
    81-814 Sopot
    81-814 Sopot
    Poland
 • Nasze media społecznościowe

 • Galeria zdjęć

   brak danych
  • Logowanie